NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Baaba na United Islands (19. června)

18. června začíná v Praze hudební festival United Islands, který potrvá až do soboty 20. června. Na vltavských ostrovech se představí zajímavá hudební uskupení z celé Evropy, vstup na všechny koncerty je přitom zdarma. Z Polska přijíždí skupina Baaba.

 

„Myšlenka na založení téhle varšavské, stylově zcela nezařaditelné kapely vznikla během nocí, kdy u počítače vymýšlel její leader Bartosz Weber (prý) naprosté šílenosti, které v roce 2000 vydal na debutovém albu. V průběhu dalších let vyšla z naprostého undergroundu a v živé podobě kvarteta, v němž si Weber pověsil na ramena kytaru a přizval saxofonistu, baskytaristu a bubeníka, nezatěžujícího se tím, zda má jedna skladba blíž k rocku, druhá k jazzu, třetí k funky a čtvrtá třeba k volné improvizaci (té je ostatně u Baaby pořádný podíl za všech okolností).

 

Jediné, na co se lze spolehnout, je stále neutuchající podstatný podíl elektroniky a nepřeslechnutelný, až zappovský humor, který odlehčuje i instrumentální pasáže, jaké jiní předestírají jako vážné umění. S tímto konceptem Baaba úspěšně sjezdila pěkný kus Evropy, natočila několik alb a o potenciálu jejích koncertů mimo jiné svědčí i to, že největší ohlas zaznamenalo loňské živé album z klubu Akwarium.“

(ze stránek festivalu)

 

Vystoupí 19. 6. 2009, 21:40-22:40 - Digi Bands & DJs (Mánes)

Více informací a ukázky zde

 

-red-

16. 06. 2009

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1134445 návštěv, dnes zatím 250 (2 online).