NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Happening a výstava k výročí Solidarity (29. a 30. 8.)

Happening připomínající třicáté výročí tzv. Gdaňských dohod, kterými byl na konci srpna 1980 ustaven nezávislý odborový svaz Solidarita, se odehraje v neděli 29. srpna 2010 od 17.00 v Praze na Vltavě. Diváci jsou zváni na náplavku u Smetanova nábřeží.


Na Vltavu mezi Karlovým mostem a mostem Legií vypluje jedenáct lodiček s velkými písmeny, které na hladině vytvoří slovo SOLIDARNOŚĆ. Posádky lodiček se budou skládat ze zástupců Polsko-československé solidarity a dalších disidentských organizací, bude mezi nimi mj. Petruška Šustrová, Jáchym Topol, Jiří Peňás nebo Vlastimil Třešňák.


Do Prahy se také po více než půl roce vrací výstava „Odkaz s lidskou tváří”. Vernisáž výstavy, která je věnována disidentské Polsko-československé solidaritě se uskuteční v pondělí 30. 8.  od 16.00 na Velvyslanectví Polské republiky v Praze na Malé Straně a výstava potrvá do 8. 9. 2010. Autorem výstavy je historik Petr Blažek.


Výstava byla poprvé představena v listopadu loňského roku v divadle Archa a vystavena již byla také ve Vratislavi nebo Ostravě, 28. 8. ji mohou shlédnout ještě návštěvníci Dne polské kultury v Lysé nad Labem.

 

Informace o akci na webových stránkách Polského insitutu

Odkaz s lidskou tváří. Výstava o dějinách Polsko-československé solidarity

Recenze výstavy Desetiletí Solidarity 1979-1989

Webové stránky polského IPN ke vzniku Solidarity

 

-pe-

25. 08. 2010

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1147103 návštěv, dnes zatím 497 (2 online).