NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Katarzyna Kozyra v Praze (25. - 26. 8.)

Katarzyna Kozyra, nepřehlédnutelná současná polská performerka, režisérka a sochařka, iniciátorka a představitelka tzv. kritického umění, je letos porotkyní studentského filmového festivalu FreshFilm, sekce Theatre Optique.
 
Při této příležitosti zve Polský institut  na přehlídku krátkých videí a videoinstalací autorky zrealizovaných v rámci projektu V umění ožívají sny.
 
In Art Dreams Come True / V umění ožívají sny

Čtvrtek 25.8., 19.00 - za účasti autorky
Pátek 26.8., 16.00

 

Projekt „V umění ožívají sny“, který tvoří série performancí, kvazi-divadelních produkcí, happeningů s účastí publika a filmů, vznikal v letech 2003 - 2008. Při přípravě jednotlivých děl Kozyra působila jako režisérka, hlavní účinkující i jako „surová materie“ v rukou svých průvodců – Glorie Viagry a Maestra, kteří vystupují v různých rolích. Berlínský transvestita Gloria (jehož umělkyně vnímá jako vzor „skutečné ženskosti“) a Maestro (učitel operního zpěvu Grzegorz Pitułej) uvádějí svou svěřenkyni, Kozyru, do světa plného strojenosti, konvencí a póz. Tytéž prvky se prolínají každým jejím uměleckým provedením – ať jde o operní divu, kabaretní umělkyni, Olympii z Offenbachovy opery nebo Sněhurku ze známé pohádky.

Zdroj: Polský institut

-red-

19. 08. 2011

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1147163 návštěv, dnes zatím 557 (4 online).