NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Zlomvaz 2012: Grzegorz Kowalski a vratislavské loutky (12. 5.)

19. ročník festivalu představí to nejlepší z tvorby studentů DAMU, JAMU, VŠMU, AU Bánská Bystrica a PWST Wroclaw. Kromě toho nabídne mnoho koncertů, speciálních performance v ulici Zlaté nebo třeba bar na střeše DAMU a kritické diskuze při snídani tamtéž. Workshop Technologie povede Grzegorz Kowalski, polský výtvarník a pedagog. Vratislavská Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna L. Solskiego zahraje loutkové představení Balladyny a romance.

 

12.5. v 15:00 DAMU: Workshop TECHNOLOGIE
Grzegorzi Kowalski je polský výtvarník a pedagog zabývající se vztahem společného a soukromého prostoru a možnosti komunikace v nich a mezi nimi. Komunikace, v níž nejde o jazyk, ale o použití znaků, barev, forem, pohybů a gest, o prostor vytvořený dialogem. Spíše než workshop by se toto setkání dalo nazvat jako prezentace tvorby a pozoruhodných technik tohoto vzácného hosta.
Vstup na workshop zdarma. Nutná pouze rezervace míst.

12.5. v 18:30 Divadlo DISK: BALLADYNY A ROMANCE - SKICA
Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna L. Solskiego - Wrocław, představení studentů katedry loutkového divadla

Události na Zemi se moc dobře nevyvíjí. Pradávní, mocní bohové jsou vytlačeni triviálními ale nemilosrdnými idoly pop-kultury. Globalizovaný svět nenabízí žádnou stabilitu a bezpečí. Lídé jsou opuštění a naději na změnu svého osudu ztratili už dávno.Den za dnem, apatičtí a znudění... ale jednou se bohové odhodlají k činu. Část z nich se rozhodne žít mezi lidmi. Budou Niké, Afrodita, Ježíš, Osiris, Lucifer a další schopní znovunastolit pořádek? Budou jim lidé věřit?
Režie: Konrad Dworakowski

 

Zdroj: Zlomvaz

 

-red-

23. 04. 2012

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1147322 návštěv, dnes zatím 110 (3 online).