NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

United Islands: Karpatsko-kavkazská ofenzíva (21. 6.)

Ostrovy se kvůli povodním musely přestěhovat na výše položené místo. Budou se sice konat dál od centra, nicméně v kouzelné lokalitě parku Ladronka na Břevnově.
 
První, páteční večer pražských „Ostrovů“ čeká na publikum velká karpatsko-kavkazská ofenzíva. Program připravený Polský institutem symbolicky propojuje tato dvě pohoří s jejich svébytnou hudební kulturou. Během jednoho večera vystoupí tři kapely s tvůrčím a originálním přístupem k tradičním rytmům. Dvě z nich navíc jsou navíc výsledkem spolupráce polských umělců s kolegy se zemí za východní hranici Evropské unie.
 
Vołosi a 33a je projekt spojující dynamický smyčcový kvintet z polských Karpat (Vołosi) s rockově-folkovou energií gruzínské skupiny 33a pod vedením charismatického lídra Niaza Diasamidze. Obě kapely patří mezi světovou špičku world music a jejich společné vystoupení slibuje neobvyklý hudební zážitek.
Vołosi a 33a: Česká spořitelna World Stage, pátek 21.6. od 18.30!
 

Kapela Zakopower patří ke špičce polské hudební scény, její spojení tradiční horalské hudby z jihovýchodního Polska s rockovým aranžmá už osmým rokem úspěšně prezentuje region Podhalí na festivalech a koncertech po celém světě.
Zakopower: Česká spořitelna World Stage, pátek 21.6. od 20.30!
 

Také poslední kapela, trio DagaDana, hudebně procestovala Evropu i Asii, ačkoli srdcem zůstává někde mezi Vratislaví a Lvovem. Polsko-ukrajinská kapela, která spojuje různé styly jako jazz, folk a elektronickou hudbu, už loni nadchla místní publikum na svém českém turné.
DagaDana vystoupí v rámci "indoorové" částí páteční noci, od 22.30 v Divadle ARCHA

14. 06. 2013

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1146052 návštěv, dnes zatím 501 (4 online).