NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Premiéra filmu

V neděli 26.11. měl premiéru nový film Agnieszki Holland „Kopia mistrza“. Slavnostní promítání proběhlo v Národní filharmonii ve Varšavě a kromě režisérky se ho zúčastnili i skladatel Piotr Rubik, pianista Waldemar Malicki, herci Ewa Wiśniewska, Adam Ferency, Grażyna Błęcka-Kolska, Beata Ścibakówna, Dorota Landowska, Jacek Poniedziałek aj. Mezi diváky se objevila též předsedkyně Sdružení Ludwiga van Beethovena - Elżbieta Penderecka.

 

Děj filmu se odehrává v roce 1824, tři roky před smrtí Ludwiga van Beethovena (Ed Harris), který právě pracuje na slavné IX. symfonii, bojuje se stále se zvětšující hluchotou, stává se nepříjemným a zlým ke svému okolí a stále více se uzavírá sám do sebe. Několik dní před premiérou svého díla požádá o přidělení písaře. Tak se v jeho životě objeví mladá studentka konzervatoře Anna Holtz (Diane Kruger) a po nedlouho trvající umělcově neochotě spolu začínají spolupracovat...

 

Film vznikl v anglicko-maďarské produkci a na jeho vzniku se podíleli scénáristé Stephen J. Rivele a Christopher Wilkinson, kameraman Ashley Rowe, skladatel Antoni Łazarkiewicz aj. Světová premiéra filmu je plánována na 30.7.2006.

 

rozhovor s režisérkou

 -hm-

30. 11. 2006

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1131733 návštěv, dnes zatím 403 (3 online).