NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Co jsme udělali se svobodou? Polsko-česká konference o vítězstvích a prohrách disentu po roce 1989

Konferenci pořádají Lidové noviny v rámci oslav 120. výročí svého založení. Lidové noviny se česko-polským vztahům věnují dlouhodobě a tomuto tématu poskytují největší prostor ze všech hlavních médií. Významným motivem pro uspořádání konference je skutečnost, že disidentské hnutí stálo u obnovy Lidových  novin v roce 1988. Dalším motivem jsou úzké vztahy mezi českým a polským disentem před pádem komunistických režimů v obou zemích. I z tohoto důvodu převzalo nad konferencí záštitu ministerstvo zahraničních věcí ČR.


Téma konference


Hlavním tématem chystané dvoudenní konference jsou otázky spojené s rolí disentu po roce 1989. Čeho jeho představitelé ve společnosti dosáhli, jakým způsobem ji ovlivnili, v jakých oblastech naopak selhali a jak se disent sám rozdělil a jakými směry se vydal. Druhým pilířem konference bude vzájemné kulturní ovlivňování, především ve filmu a literatuře.


Komu je určena


Mezinárodní česko-polská konference je určena široké veřejnosti. Vstup je zdarma, pro získání akreditace vyplňte prosím formulář nebo nám napište na e-mail konference120@lidovky.cz.

 

Podrobný program a registrace na
http://konference.lidovky.cz/

 

-red-

18. 11. 2013

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1146681 návštěv, dnes zatím 75 (2 online).