NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Bardzo fajný polský hip-hop (3. 4.)

V pražském Biu Oko se uskuteční již druhý večer věnovaný polské kultuře nazvaný Bardzo fajný večer. Tématem jarního večera je polský hiphop. Diváci se mohou těšit na bohatý program – projekci hudebně působivého filmu Jesteś Bogiem (Jsi Bůh), který vypráví o legendární hiphopové skupině Paktofonika, na audiovizuální silent disco párty, nejvybranější polské pochutiny a speciální nápojové menu. Úvodní slovo bude mít host večera Vladimir 518.

 

BIO OKO, Františka Křížka 15, Praha 7 / 3. 4. 2014, 20.30


Polský film Jesteś Bogiem (Jsi Bůh) vypráví příběh legendární polské hiphopové skupiny Paktofonika. Snímek zachycuje atmosféru konce devadesátých let na polské hiphopové scéně a přibližuje osudy členů kapely - Magika, Fokuse a Rahima, pro které je hiphop smyslem života. Film režiséra Leszka Dawida získal ocenění na Festivalu polských filmů v Gdyni a polskou filmovou cenu Złota kaczka za nejlepší film roku 2012. V České republice byl uveden loni na MFF Karlovy Vary 2013.

 

Po skončení filmu, který svou výrazně rappovou dikcí zaručeně zvedne diváky v kině ze sedaček, bude následovat hudební silent disco párty se sluchátky. Speciálně namixovaný polský set připraví DJ Fatte, který patří mezi nejvíce produktivní beatmakery v Čechách a na Slovensku. O vizuální doprovod se postará VJ Giusseppe (KinoCirkus.cz). Hostem večera je český rapper, výtvarník a producent Vladimir 518, který celou akci zahájí úvodním slovem o českém a polském hiphopu. Během večera budou moci návštěvníci také ochutnat vybrané polské delikatesy a na baru bude připraveno speciální polské nápojové menu.


Zdroj: Polský institut

-red-

20. 03. 2014

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1131733 návštěv, dnes zatím 403 (4 online).