NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Ola Bilińska a trio SzaZaZe ve Španělské syngoze (23. 4.)

Koncert připomínající osobnost Jana Karského, legendárního kurýra Polského podzemního státu, který jako první přinesl západním mocnostem ucelenou zprávu o vyhlazování židovského obyvatelstva na územích okupovaných Německem. Letos si připomínáme 100. výročí jeho narození, a polský Sejm proto vyhlásil oficiální Rok Jana Karského.


Na počest Karskému zahraje ve Španělské synagoze vycházející hvězda polské nezávislé hudby Ola Bilińska a trio SzaZaZe, které patří mezi nejúspěšnější projekty posledních let na varšavské alternativní scéně. Koncert bude složen se dvou částí: v první Ola Bilińska představí svůj sólový projekt Beryozkele – výběr tradičních aškenázských ukolébavek z území meziválečného Polska. Ve druhé polovině koncertu, která bude patřit jejímu společnému vystoupení se SzaZaZe, zazní autorsky zpracované středověké sefardské písně.

 

Záštitu nad koncertem převzal a osobně ho zahájí ministr kultury ČR pan Daniel Herman. Organizátory koncertu jsou Polský institut, Židovské muzeum v Praze a Federace židovských obcí ČR. Rezervace vstupenek na: justyna.prelic@instytutpolski.org. Zakoupit vstupenky v ceně 150 a 100 Kč (studenti a senioři) je možné v pokladnách Židovského muzea nebo před koncertem.


23. 4. 2014, 19.30 / Španělská synagoga, Vezeňská 1, Praha 1


Zdroj: Polský institut

-red-

17. 04. 2014

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1130522 návštěv, dnes zatím 356 (5 online).