NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Mariusz Szczygieł: 20 let nového Polska (23. 9.)

Antologii reportáží ze současného Polska představí její editor, kterým není nikdo jiný než Mariusz Szczygieł... K diskusi o proměnách polské a české společnosti v posledním čtvrtstoletí i možnostech žánru literární reportáže si přizval českého novináře Josefa Chuchmu.

 

Rostoucí popularita polské školy reportáže v Česku má své kořeny v úspěchu Szczygiełova bestselleru Gottland. Další kniha tohoto žánru, která v Česku vychází, znamená tedy určitý návrat ke kořenům. Jde totiž o antologii současné polské reportáže v autorském výběru Mariusze Szczygieła. Reportáže autorů jako Włodzimierz Nowak, Lidia Ostałowska nebo Wojciech Tochman mají být svého druhu průvodcem po temnějších zákoutích procesu transformace a svědectvím proměn, které země za poslední čtvrtstoletí prodělala.

 

O proměnách našich společností v posledních desetiletích z polské a české perspektivy, ale také o možnostech a omezeních samotného žánru literární reportáže budou v Praze diskutovat Mariusz Szczygieł a český novinář Josef Chuchma, vedoucí přílohy Lidových novin Orientace.

 

Knihu 20 let nového Polska v reportážích podle Mariusze Szczygieła vydalo nakladatelství Premedia v překladu Michaly Benešové, Barbory Gregorové, Heleny Stachové a Lucie Zakopalové.

 

Na setkání bude kniha k zakoupení s výraznou slevou.

23. 9. 2014, 18.00 Polský institut v Praze-red-

13. 09. 2014

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1149542 návštěv, dnes zatím 79 (5 online).