NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Co čtou malí Poláci? Nejlepší knihy pro děti a mládež v Poznani (16.-18. 2.)

V Poznani se ve dnech 16.-18. února uskuteční v rámci Poznańskich Spotkań Targowych 6. ročník setkání s Knihou pro děti a mládež. Jeho cílem je prezentace vydavatelství, podpora kvalitních a hodnotných knih, nových autorů, ale i samotného čtení ve spolupráci s knihovnami. Trhy by měly vytvořit prostor pro setkání všech, kteří se na vzniku knih pro děti a mládež podílejí: autoři, ilustrátoři, editoři a vydavatelé si mohou vyměnit zkušenosti s psychology, učiteli, vychovateli a knihovníky. Socha Pegase odmění ty nejlepší z nich. Program obohatí konference, diskuse, přednášky, autorská čtení, dílny pro děti nebo výstavy ilustrací.

 

Podle Ipsos 41 % Poláků nepřečetlo během posledních šesti měsíců ani jednu knihu a od roku 2004 tak vzrostl jejich počet o 6 %. Výzkum potvrdil i zasásadní vliv předčítání v dětství. Rodiče, kteří svým dětem čtou pohádky, zvyšují jejich citlivost, schopnost estetického vnímání a samozřejmě ovlivňují i jejich pozdější vztah ke knihám. Poznaňské trhy chtějí maminkám a tatínkům nabídnou to nejlepší, co produkují vydavatelství pro děti a mládež. Zároveň proběhnou i XI. Targi Edukacyjne, kde se představí vzdělávací literatura.

 

Zakladatelkou a komisařkou trhů je Olcha Sikorska, předsedkyně Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, organizátorem PTWK, CK „Zamek” a Międzynarodowe Targi Poznańskie. Na programu se podílí knihovna Raczyńskich a Fundacja ABC XXI wieku, která zaštiťuje akci „Cele Polsko čte dětem.“ Partnerem trhů se stalo Porozumienie Wydawców, tvůrce Kánonu dětské literatury.


Více informací najdete zde.

 

-lk-

14. 02. 2007

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1147111 návštěv, dnes zatím 505 (5 online).