NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Opravdu jste ještě neviděli „Ráj srdce labyrint světa“?

Pokud se Vám ještě nepodařilo zhlédnout jedinečný česko-polsko-slovenský projekt studentů pražské DAMU, vratislavské PWST a bratislavské VŠMU v režii tandemu SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský), představení Ráj srdce labyrint světa, o kterém jsme informovali v říjnu, máte příležitost na dubnovém XXV. Festiwalu Szkół Teatralnych v Lodži nebo na letním vratislavském festivalu Wrocław Non Stop. O kvalitách projektu svědčí i cena Grand Prix, kterou nedávno obdržel na Mezinárodním festivalu studentského divadla v Bělehradě.

 

Hrají: Agnieszka Bała, Mária Danadová, Peter Dobiáš, Michaela Hrbáčková, Štefan Hric, Jana Lieskovská, Przemek Pawlicki, Jakub Prachař, Mikołaj Roznerski, Luděk Smadiš, Juraj Smutný, Matija Solce, Marlena Suder, Hanna Świętnicka, Miroslava Venclová, Barbora Vyskočilová

 

Téma představení vychází z díla Jana Amose Komenského Labyrint světa, ráj srdce. „Z inspirace Komenského Labyrintem světa vzniká inscenace „Ráj srdce labyrint světa“, kde každý z herců prezentuje svou „srdeční“ touhu v labyrintu tvořeném ostatními členy skupiny,“ vysvětluje jeden z režisérů Martin Kukučka. Například rájem srdce herce Jakuba Prachaře je mít hnízdo ve větvích stromu, kde by si mohl hrát, poslouchat různé zvuky přírody a zpívat si. Rájem srdce Przemka Pawlickiho je svět komixu, v kterém je on sám postavou Superpapeže. Jana Lieskovská miluje čokoládu – dokázala by o ní vyprávět celé hodiny. A Matija Solce si buduje svůj minisvět.“

 

 

Wrocław Non Stop

„Jedyny w swoim rodzaju, wielowymiarowy Wrocław Non Stop 2007 rusza już po raz czwarty! Festiwal, podczas którego odbędzie się ponad sto pięćdziesiąt imprez, rozpo­cznie się w nocy z 22 na 23 czerwca i potrwa nieprzerwanie do 1 lipca.

Wrocław Non Stop to prawdziwa eksplozja kultury. Przez dziesięć dni i nocy Wrocław pulsuje energetyczną muzyką, sztuką współczesną i teatrem niezależnym.

Festiwal wchłania przestrzeń miasta, zamieniając ulice w galerię, a place i parki – w scenę muzyczną i teatralną. Sztuka opuszcza zamknięte wnętrza, odkrywając ciekawe miejsca i nadając im nowe znaczenie.

Wrocławia Non Stop nie da się opisać. To trzeba przeżyć...“

 

 

Více informací o ceně Grand Prix a článek z portálu e-teatr.pl.

Oficiální stránky festivalu Wrocław Non Stop a více o XXV. Festiwalu Szkół Teatralnych v Lodži (17. - 22. 4. 2007) si můžete přečíst zde.

 

-lk-

06. 04. 2007

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1146680 návštěv, dnes zatím 74 (5 online).