NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Projekt Dobrovolníci pro evropské kulturní dědictví

Mezinárodní projekt Dobrovolníci pro evropské kulturní dědictví hledá v rámci programu Dolní Slezsko, Braniborsko, Česko 2007/2008 (1. 9. 2007–31. 8. 2008) dobrovolníky pro obnovu památek v Polsku, českých Sudetech a Německu.

 

Vybraní dobrovolníci z Polska, Německa i Česka se budou v rámci ročního projektu společně podílet na obnově evropských památek. Dobrovolníci se zapojí do práce v různých institucích (regionální muzea, archivy, památná místa, konzervátorské dílny, kulturní centra), které se věnují ochraně kulturního dědictví. Dostanou šanci realizovat se prací v muzeích (archivace a dokumentace sbírek), prací s médii, vedením projektů pro děti a mládež, rekonstrukcí a dokumentací starých hřbitovů, restaurováním uměleckých děl. Všechny práce povedou odborníci.

 

Podmínky účasti: věk od 18 do 26 let, zájem o péči o památky, historii a kulturu, znalost němčiny na úrovni každodenní komunikace (vítaná znalost angličtiny, češtiny nebo polštiny), vůle pracovat a žít v mezinárodním kolektivu celý rok, ochota změnit místo bydliště (celoroční pobyt v Německu, Polsku nebo v ČR).

 

Organizátoři zajišťují: ubytování, stravu, kapesné, 26 dnů dovolené, zdravotní i úrazové pojištění, bezplatný jazykový kurz, realizaci vlastních tvůrčích projektů, účast na zajímavých seminářích i výlety po památkách. Náklady na dopravu do země pobytu platí sami účastníci.

 

Místa realizace v Polsku: Kłodzko, Wałbrzych, Jawor, Niemcza, Świdnica, Krzyżowa. Organizátorem projektu je Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego (www.krzyzowa.org.pl) a projekt je realizován ve spolupráci s občanským sdružením Antikomplex (ČR) a IJGD Brandenburg/Berlin (Německo).

 

Bližší informace všem zájemcům poskytne a přihlášky přijímá: Ondřej Matějka (matejka@antikomplex.cz, 608 974 856)

 

Termín přihlášek: do 30. června 2007 (termín je prodloužen!).

Kandidáti musejí dodat vyplněnou přihlášku, životopis s fotografií a krátký motivační dopis s odůvodněním, proč se chtějí projektu účastnit. Po uzávěrce přihlášek budou kandidáti splňující podmínky pozváni na přijímací rozhovor.  

 

-red- 

01. 06. 2007

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1149535 návštěv, dnes zatím 72 (1 online).