NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Soutěž ESSAY IT! Středoevropská města očima svých obyvatel

Soutěž ESSAY IT! společně organizují kulturní časopisy z České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska s podporou Visegrad Fund. Jako téma soutěžních esejů bylo vybráno středoevropské město, jeho proměny, společné rysy a odlišnosti.

 

Vítány jsou příspěvky s různými tématy jako ghetta, cyklistika ve městě, paneláky, děti ulice, squaty, zdi a ploty, hypermarkety, předměstí, pryč z centra města, nová architektura, ochrana památek, životní prostředí, motorismus, bývalé továrny, zahrádkářství, sochy ve veřejném prostoru, bezdomovci, industriální zóny, parky, noví bohatí – noví chudí, graffiti, správa veřejných prostranství, město jako svědek historie, ztvárnění města v umění apod.

Soutěžní projekt ESSAY IT! organizují ve spolupráci český A2 kulturní týdeník, polský Tygodnik Powszechny, maďarská pobočka mezinárodní revue Magyar Lettre Internationale a slovenský měsíčník Knihy a Spoločnosť. Soutěž esejů by měla podpořit spolupráci a diskusi uvnitř středoevropského regionu. Vítězné práce budou publikovat všechny zúčastněné časopisy, soutěž je tedy příležitostí pro talentované autory proniknout k publiku v sousedních zemích.

 

Příspěvky do soutěže mohou být napsány česky, maďarsky, polsky, slovensky či anglicky a je třeba je zaslat do 27. července 2007. Vyhlášení soutěže ESSAY IT! proběhne v listopadu 2007 v Praze. Vítěz obdrží cenu 1 000 EUR.

 

Organizátoři:

A2 kulturní týdeník (Česká republika), Tygodnik Powszechny (Polsko), Revue K&S (Slovensko) a Magyar Lettre Internationale (Maďarsko)

 

Předseda hlavní poroty:

Karl Schlögel (Německo, *1948) studoval filozofii, sociologii, historii Střední Evropy a Slovanská studia v Berlíně, Moskvě a Petrohradu. Je profesorem historie Střední Evropy na Evopské univerzitě Viadrina ve Frankfurtu nad Odrou.

 

kontaktní informace – sekretariát soutěže

Central European City – ESSAY IT!
A2 kulturní týdeník
Americká 2
120 00  Praha 2
Česká republika

e-mail: info@essay-it.com
Více informací a podrobná pravidla na http://www.essay-it.com

 

-red-

24. 07. 2007

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1134452 návštěv, dnes zatím 257 (1 online).