NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Člověk versus Polský stranický systém

Stať Polský stranický systém a vyhlídky jeho vývoje po předčasných volbách 2007 publikoval v polovině října internetový časopis pražské Filozofické fakulty Člověk. Autorem stati je Jiří Koubek, student magisterské politologie na ÚPOL FF UK a mimo jiné také občasný komentátor deníku Právo.


Dlouhá politologická analýza (55 ns.) polského volebního systému z pera Jiřího Koubka se postupně věnuje popisu změn ve stranickém systému země od poloviny devadesátých let. Autor komentuje různá možná rozdělení polských politických stran jako reprezentantů různých částí společnosti: levice-pravice, venkov-města, církev-stát. Nevyhýbá se ani srovnání vývoje polského a maďarského stranického systému a prognózy ohledně vývoje politického systému po předčasných volbách.


Obecně platí, že textům časopisu Člověk není třeba věnovat větší pozornost. O kvalitě časopisu jako celku může vypovídat třeba i jen grafická podoba jednotlivých publikovaných příspěvků. Nicméně kromě odkazu na zde zmiňovanou stať připojujeme i odkazy na recenze dvou s Polskem souvisejících knih.Polský stranický systém a vyhlídky jeho vývoje po předčasných volbách 2007 (Jiří Koubek)

Recenze na knihu Norman Davies: Bílý orel - Rudá hvězda. Polsko-sovětská válka 1919-1920 (Jan Michl)

Recenze na knihu Zygmunt Bauman: humanitní vědec v postmoderním světě. (Martin Polášek)


-pe-

04. 11. 2007

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1130319 návštěv, dnes zatím 153 (5 online).