NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Svět (polské) knihy 2008

Ve dnech 24.–27. dubna 2008 se v Praze v Průmyslovém paláci na Výstavišti Praha – Holešovice uskuteční již 14. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy 2008. Čestným hostem bude tentokrát Španělsko a jeho literatura, hlavními tématy Láska a vášeň v literatuře, Kniha a životní styl a Egypt – 50 let české egyptologie. Na Výstavišti se však představí i literatura polská. Do Prahy se na konci dubna chystají Andrzej Sapkowski a Mikołaj Łoziński. První z nich je již řadu let polským mistrem žánru fantasy, druhý vzbudil pozornost čtenářů i kritiky teprve nedávno svým románovým debutem Reisefieber, za který loni získal prestižní Cenu Kościelských určenou mladým tvůrcům do čtyřiceti let.  

 

Po celou dobu trvání veletrhu budete moci navštívit i stánek Polského institutu, který bude umístěn ve střední hale Průmyslového paláce. Budete si zde moci zakoupit knihy v polštině a také novinky z polské literatury v českých překladech. U stánku budou podepisovat své knihy oba výše zmínění autoři, Andrzej Sapkowski a Mikołaj Łoziński. Besedy s Andrzejem Sapkowským se můžete zúčastnit ve čtvrtek 24. dubna od 16.00 v sále "Rosteme s knihou", Sapkowského autogramiáda proběhne tentýž den od 17.15 ve stánku Polského institutu. Sapkowski bude své knihy podepisovat také v pátek 25. dubna od 13.00 v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí.  

 

Mikołajem Łozińským se můžete potkat hned dvakrát, nejprve při besedě v pátek 25. dubna od 18.00 v Komorním sále přímo na Výstavišti (součástí besedy bude prezentace českého vydání románu Reisefieber, který vychází v nakladatelství Dybbuk, a scénické čtení fragmentů textu v podání herců ze souboru LiStOVáNí), a posléze v příjemnějším prostředí Knihkupectví a kavárny Řehoře Samsy (pasáž Lucerna) v pondělí 28. dubna od 19.00. Łozińského autogramiáda na Světě knihy je naplánována na 25. dubna od 17.30, opět u stánku Polského institutu.

 

Poslední pozvánka na Svět knihy se týká projektu Rozečtený Visegrád ("mladí autoři Visegrádu na audioknihách"), který na veletrhu představí čtyři nové audiotituly. Projekt Rozečtený Visegrád připravilo nakladatelství Tympanum za přispění Mezinárodního visegrádského fondu a Českých center. Mezi autory ze všech států Visegrádské čtyřky, jejichž knihy jsou převáděny do audiopodoby, najdeme i Polku Dorotu Masłowskou. Její Královninu šavli (Paw Królowej), předloňskou vítězku Nike, přeložila Bára Gregorová, ukázku z audioknihy si můžete poslechnout na www.cteteusima.cz. Vedle Královniny šavle budou na veletrhu prezentovány tyto tituly: Jaroslav Rudiš – Potichu, Michal Hvorecký – Eskorta, Laszlo Darvasi – Nejsmutnější kapela na světě. Prezentace projektu se uskuteční v sobotu 26. dubna od 18.00 v Komorním sále Průmyslového paláce.  

Zdroj: Polský institut

Svět knihy 2008

 

-mb-

16. 04. 2008

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1131748 návštěv, dnes zatím 418 (3 online).