NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Konference mladých slavistů 2008

Ve dnech 22. a 23. října 2008 se na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy uskuteční již čtvrtý ročník Konference mladých slavistů, tentokráte s podtitulem Slovanské jazyky a literatury: hledání identity. Konference je opět určena především studentům vyšších ročníků, absolventům bakalářského a magisterského studia, doktorandům a mladým badatelům ve věku do 35 let.

 

Pro letošní ročník bylo stanoveno šest tematických okruhů:

I. Jazyk politické propagandy

II. Postavení dialektů a mikrojazyků v období globalizace

III. Cizí elementy ve slovanských jazycích – progres, nebo dekadence?

IV. Národní mýty a jejich dekonstrukce

V. Slovanství: iluze a zklamání

VI. Tematika města a provincie v literatuře

 

Jednacími jazyky budou stejně jako v předchozích letech všechny jazyky slovanské. Pozor: uzávěrka přihlášek je 15. června 2008.

Přihlášky lze zasílat na adresu info na slavkonf.com. Každá přihláška má obsahovat rovněž anotaci v jazyce příspěvku a v angličtině o rozsahu 900–1500 znaků. Formuláře přihlášek ke stažení a další informace naleznete na adrese http://slavkonf.com/.

 

Rozsah referátu by měl být 15–20 minut, konferenční poplatek představuje 800 Kč/30 EUR (vybírá se na místě). Účastníkům konference, kteří vystoupí s referátem, bude nabídnuta možnost publikovat svůj příspěvek ve formě ucelené studie ve sborníku. Sborník bude recenzován předními českými odborníky na danou problematiku a bude mít všechny náležitosti vědecké publikace (ISBN apod.). Při včasném přihlášení zajistí organizátoři mimopražským a zahraničním účastníkům konference ubytování na kolejích FF UK.

 

-red-

03. 06. 2008

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1134463 návštěv, dnes zatím 268 (1 online).