NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Den polské loutky

Zítra, 6. června, se v Městské knihovně a v Divadle Karlova 44 v Praze uskuteční Den polské loutky. Na své si přijdou nejen děti, ale i dospělí. Během odpoledne vystoupí divadelní soubory Maska a Ammazon a uvedou dvě představení pro děti – Kluk z alba a Malenka. Večer pak soubor K3 vystoupí s hrou pro dospělé – Prázdná noc.

 

Divadelní představení budou doplněna promítáním loutkového filmu – Péťa a vlk, který letos dostal Oscara v kategorii krátkého animovaného filmu.

 

 

Kluk z alba – loutkové představení divadla Maska z Rzeszowa

Dojemný příběh o Tátovi, který se bál krocanů a hrál si na slepou bábu. Teď ale na všechno zapomněl, stal se z něho seriózní pán, má velkou pleš a nemá čas. Je to také příběh o Synovi, kterému je už skoro deset let, má kočku, helikoptéru, parník, učí se anglicky, má mnoho času a spoustu otázek. A čeká na tátu.

Hra pomocí metafory představuje problematický vztah mezi otcem a synem. Konfrontuje krátkozrakost dospělého s perspektivou dítěte. Autoři upozorňují na nebezpečí útraty nejdůležitějších hodnot – rodina, láska, paměť, v dnešní uběhané všednosti.

 

10.00, Městská knihovna, Mariánské náměstí 1, Praha 1

 

 

Malenka – představení divadla Ammazon z Nadarzynu (pro děti od 6 let)

Příběh na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena o malinké holčičce, která své mamince vyrostla z kouzelného zrnka ječmene. Závist prasátka způsobí, že Malenku unese starý žabák, a tím začíná její dlouhá a vyčerpávající cesta. Kouzelný příběh malým divákům připomíná, že když se člověk vydá za hlasem svého srdce, nic není nemožné. (ze strany www.polskyinstitut.cz)

 

12.00, Divadlo Karlova 44, Praha 1

 

 

Prázdná noc – představení divadla K3 z Białystoku (pro dospělé)

Hra osciluje na hranici mezi realismem, surrealismem a básnickým dramatem. Drama vychází ze skutečné události: nevěsta v den své svatby utekla od ženicha s jiným mužem. Muž byl po útěku nalezen mrtvý. Jde tedy o velmi prostý příběh, který však tato inscenace povyšuje na archetypální výpověď o nenaplněné lásce, bolesti a složitosti mezilidských vztahů. (ze strany www.polskyinstitut.cz)

20.00, Divadlo Karlova 44, Praha 1

 

 

Péťa a vlk (Peter & the Wolf, 2006)

Režie: Suzie Templeton

O této pohádce jsme psali už dříve zde.

15.00, Polský institut, Malé náměstí 1 (vchod Karlova 27), Praha 1

 

Více o divadle Maska zde

Světová asociace loutkářů – program festivalu (pdf soubor)

 

-hm-

05. 06. 2008

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1146031 návštěv, dnes zatím 480 (4 online).