NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Komiksová setkání

Polský komiks se na pražském KomiksFESTu  představuje tematicky – loni jsme se seznámili s kreslenými hrdinkami, letos to budou kočky a kocouři, kteří ve stripech a minipříbězích přemýšlejí o světě, spravedlnosti, nebo se prostě jen tak baví lidským hemžením. Výstavu Na všechny čtyři. Kočky a kocouři v polském komiksu opět zaštiťuje středoevropský komiksový projekt CENTRALA Central Europe Comics Art a Michał Słomka. Vernisáž komiksů Krzysztofa Gawronkiewicze, autora Mikropolisu, a Tomasze Niewiadomského se uskuteční  4. listopadu 2008 v 18.00 hodin v Polském institutu. Výstava potrvá do 24. 12. 2008.

 

V rámci letošního 3. ročníku festivalu KomiksFEST! s mottem Komiks unlimited! se můžete kromě polské tvroby seznámit s mnoha českými autory, ale také dalšími evropskými scénami: rumunskou nebo belgickou. Slavnostní zakončení a předání ceny Muriel se uskuteční v sobotu 8. 11. 2008 v Roxy/NOD.

 

Čeští tvůrci uspěli také v Lodži: kreslíř Karel Jerie si spolu se scenáristou Tomášem Prokůpkem odnesli první cenu v kategorii profesionálů na polském Mezinárodnín festivalu komiksu. Oceněna byla jejich stylizovaná a jemně ironická pocta historii komiksu na osmi stranách – Sbohem, má lásko!

 

Polský institut v Praze, Malé náměstí 1 (vchod Karlova 27)  

KomiksFEST!

 

-lk-

03. 11. 2008

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1147103 návštěv, dnes zatím 497 (2 online).