NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Film Rezervace v Polském institutu (27.1.)

Polský institut zve na projekci filmu Rezervace (2007).

 

Kdy: 27. 1. 2009, 18.00

Kde: Polský institut v Praze, Malé náměstí 1 (vchod Karlova 27), Praha 1

Film bude promítán v polštině s českými titulky.

 

Filmové putování varšavskými zákoutími, která byste marně hledali v průvodcích. Film mladého režiséra Łukasze Palkowského je vřelý, hořko-sladký příběh o obyvatelích varšavské čtvrti Praga (shoda s polským názvem našeho hlavního města čistě náhodná...), jež má neopakovatelnou atmosféru, srovnatelnou snad s pražským Žižkovem.

 

Hrdinou snímku je fotograf Marcin, který se po rozchodu se svou dívkou nastěhuje do zchátralého domu na varšavské Praze. Majitel budovy si u něho objedná sérii fotografií dokumentujících špatný stav domu. Marcin při fotografování sousedů a okolí domu objevuje úplně nový svět, který ho postupně začíná fascinovat. Okouzlí ho krásná kadeřnice Hanka, což se příliš nelíbí jejímu příteli, kriminálníkovi Richardovi. Nevídanou a nevítanou pozornost Marcinovi věnuje také malý zrzavý uličník... To je však jen začátek sledu událostí, které zcela změní Marcinův život.

 

Film získal řadu ocenění, např. na Festivalu polských hraných filmů v Gdyni cenu za režisérský debut a nejlepší střih, představitelka Hanky, Sonia Bohoszewicz, byla oceněna za herecký výkon ve vedlejší roli. (ze stran Polského institutu)

 

Polský institut

-red-

 

26. 01. 2009

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1133263 návštěv, dnes zatím 151 (4 online).