NÁMĚSTÍ JANA PALACHA 2, PRAHA 1

Poláci na Světě knihy i v Noci literatury

Ve dnech 14.-17. května proběhne v Praze na Výstavišti další ročník tradičního knižního veletrhu Svět knihy. V letošní nabídce najdeme již tradičně i několik zástupců polské literatury. Patrně najznámějším polským hostem, který Prahu navštíví, bude Olga Tokarczuk, autorka v češtině opakovaně vydaného románu Pravěk a jiné časy či nedávno přeložených Běgunů. Olga Tokarczuk na Světě knihy:

16. 5., 14.00: Autogramiáda na stánku nakladatelství Host

16. 5., 16.00: Autogramiáda na stánku Polského institutu (ve spolupráci s nakladatelstvím Kniha Zlín)

16. 5., 17.00: Beseda s autorkou (Literární kavárna)

16. 5., 18.00: Olga Tokarczuk se zúčastní panelové diskuse v rámci projektu 27 z 27 (Evropa v literatuře - literatura v Evropě).

S Olgou Tokarczuk se budou moci setkat i čtenáři v Brně, kde bude ve středu 13. května hostem nakladatelství Host a katedry polonistiky Masarykovy univerzity (Mahenova knihovna, Kleinův palác, nám. Svobody 15, 17.00).

 

Łukasz Dębski je tento týden hostem projektu Noc literatury - v rámci akce pořádané Českými centry a zahraničními kulturními instituty budou známé české osobnosti číst ukázky z děl současné evropské literatury, a to na nejrůznějších zajímavých místech Prahy. V prostorách Jindřišské věže se tak ve středu 13. května od 18.00 představí v podání Petra Nikla čerstvý český překlad Dębského knihy Café Szafé (více zde). Více informací o projektu Noc literatury a kompletní program čtení najdete zde. Autogramiáda Łukasze Dębského v rámci Světa knihy se uskuteční na stánku Polského institutu ve čtvrtek 14. května od 16.00 do 17.00 (stánek Polského institutu zároveň nabídne všem zájemcům řadu titulů polské literatury).

 

Na poslední chvíli musel svou účast na pražském veletrhu zrušit známý polský autor fantasy Andrzej Pilipiuk, v pátek 15. května od 18.00 se však můžete zúčastnit setkání s překladatelem Pilipiukových románů Pavlem Weiglem, na němž zazní ukázky z dosud česky nevydané nové autorovy knihy. V Polském institutu se pak budete moci setkat s významnou polskou politoložkou a socioložkou Jadwigou Staniszkis - ve čtvrtek 14. května od 18.00 bude zároveň pokřtěn český překlad její knihy O moci a bezmoci (více zde).

 

Další informace:

Svět knihy

Polský institut

 

-mb-

11. 05. 2009

zpět

Polský institut
Studentská rada
Stránky jsou provozovány
za finanční podpory Studentské rady
Studentského fondu FF UK
a Polského institutu.

Stránky vznikly za finanční podpory
Semináře středoevropských studií
ÚSVS FF UK. Všechna práva vyhrazena.
Programátor: © Marekzprahy 2006
Grafik: © Faxim 2006
Celkem 1130327 návštěv, dnes zatím 161 (2 online).